Kaykay Federasyonu Sosyal Sorumluluk Projesi
Kaykay Federasyonu Sosyal Sorumluluk Projesi


ANA SAYFA / BLOG / Kaykay Federasyonu Sosyal Sorumluluk Projesi...

410 okunma. Tarih: 06/11/2021

Kaykay Federasyonu Sosyal Sorumluluk Projesi

Türkiye Kaykay Federasyonu “Sokaktan Olimpiyata” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bebek Parkında 3 Kasım 2018 tarihinde “Kaykay Tahtası Boyama” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte boyanan 80 kaykay ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Kaykay sporunun 2023 olimpiyatlarında bir branş olarak yer alacağının açıklanmasının ardından, gerek tesisleşme gerekse sporcu yetiştirilmesi gerekse teçhisat ihtiyacı gibi konularda farkındalık yaratmayı amaçlayan  Kaykay Federasyonu, etkinlik kapsamında boyanan tahtaları ihtiyaç sahibi sporculara dağıtılmak üzere yola çıkardı.

 

Etkinliğe  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TKF Sosyal Sorumluluk Kurulu Başkanı Hülya Koçyiğit ve sanatçı Seda Sayan katıldı.

 

Açılışta bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu,  kaykay sporu konusundaki eksikliği gidermek adına ilk adımları attıklarını vurgulayarak, “Bu konuya katkısı olan herkese içten teşekkürlerimi sunuyorum. Kaykay sporu başta olmak üzere tüm spor branşlarımızı önemsiyoruz. Sporu, futboldan ibaret saymıyoruz. Sporun gelişmesi, tabana yayılması ve sporcular yetiştirilmesi adına tüm kaynaklarımızı seferber ettik, etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Etkinlikte Türkiye Kaykay Federasyonu As Başkanı Ali Levent İyici, federasyon olarak bu etkinliklerle amaçladıklarının “kaykayın artık olimpik bir spor olduğunu anlatarak, bu spora yönelen gençlerin sayısını arttırarak onları uyuşturucu alkol gibi kötü alışkanlıklardan korumak” olduğunu aktardı.

Bu kapsamda gençlerin spor yapacakları olimpik tesislere ihtiyaç duyduğunu belirten İyici, Bizim  için en önemlisi cocuklarımıza güvenle spor yapabilecekleri ve hatta ailelerin çocuklarını getirip güzel bir gün geçirecekleri kaykay parkları sunmak. Sayın bakanımızın desteği ile ülkemize ve  gençlerimize en iyi tesisleri kazandıracağımızdan eminiz.” diye konuştu.

İstanbul’da dünya standartlarında bir tesis için çalışmalara başladıklarını belirten İyici, Sayın Bakanımıx Dr. Mehmet Kasapoğlu ve  Beyoğlu Belediye başkanımız Sn.Ahmet Misbah Demircan ile birlikte  istanbul’a olimpik standartlarda ilk tesis çin çalışmalara başladığımızın müjdesini vermekten gurur duyuyoruz. Tükiye’nin diğer şehirleri için de eş zamanlı çalışmalarımız ve görüşmelerimiz aynı hızda devam ediyor.” Dedi.

İyici desteklerinden ötürü, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Beyoglu Belediye Başkanı Demircan, Çin’in Nanjing Kentinde Milli Takımımızın Dünya Şampiyonası eleme yarışlarında bulunan Federasyon Başkanı Sedat Çelenk, Türkiye Kaykay Federasyonu Sosyal Sorumluluk Kurulu Başkanımız Hülya Koçyiğit ve diğer tüm gönüllülere  teşekkür etti.